Dáte nám souhlas s využíváním cookies, prosím?

0
Váš nákupní košík je prázdný.
Pokud potřebujete poradit zavolejte nám +420 605 777 373.
  • Úvod
  • Blog
  • Novinky Honda pro rok 2023 na veletrhu EICMA

Novinky Honda pro rok 2023 na veletrhu EICMA

Po dřívějším oznámení návratu legendárního názvu Hornet do modelové řady pro rok 2023 značka Honda na veletrhu EICMA v Miláně představila svou kompletní evropskou řadu motocyklů pro nadcházející sezónu. Novinkám modelové řady Honda 2023 vévodil nový model XL750 Transalp a elektrický motocykl EM1 e:

Do modelové řady značky Honda se s cestovním endurem střední kategorie vrací slavný název Transalp

Představen byl první elektrický model značky Honda pro Evropu – EM1 e:, který je poháněn odolným a úsporným nabíjecím článkem Honda Mobile Power Pack e:

Nový městský motocykl CL500 v sobě spojuje retro šarm s moderní výbavou a technologií

Rodina strojů Rebel se rozrůstá o nově představený CMX1100T Rebel, který přináší více komfortu a praktičnosti pro dlouhé cesty

Modely Forza 125 a Forza 350 získávají nový vzhled, který je přibližuje ke špičkové verzi Forza 750

Záplavu nových barev pro modelový rok 2023 dále rozšiřují nová barevná provedení modelu MSX125 Grom

XL750 Transalp

Hlavní novinkou je návrat populárního názvu Transalp do modelové řady Honda v podobě modelu XL750 Transalp.

Tento stroj, který zdědil ducha svého slavného předchůdce, byl navržen tak, aby byl doma kdekoli - od dojíždění do zaměstnání v dopravní špičce až po delší výlety, od prašných cest až po alpské průsmyky.

Honda XL750 Transalp  2023 design

Tyto všestranné schopnosti jsou dány zcela novým řadovým dvouválcovým motorem Honda o objemu 755 cm3, který kombinuje vysoký maximální výkon se spoustou točivého momentu v nízkých a středních otáčkách a poutavý charakter a zvuk díky 270° fázování klikového hřídele a novému výfuku. Maximální výkon 67,5 kW je k dispozici při 9 500 ot./min., točivý moment pak vrcholí hodnotou 75 Nm při 7 250 ot./min.

Elektronické asistenční systémy jsou ovládány prostřednictvím elektronicky řízené škrticí klapky a poskytují jezdci výběr z 5 jízdních režimů s přednastavenými kombinacemi výkonu motoru, brzdění motorem a systému nastavitelné kontroly trakce (Honda Selectable Torque Control – HSTC) s integrovaným systémem pro zamezení zvedání předního kola (Wheelie Control).

Honda XL750 Transalp  2023 motor

Nový motor je umístěn v lehkém lichoběžníkovém ocelovém rámu, který je zárukou snadného, přesného a jistého ovládání v každé situaci. Pro vynikající chování na silnicích i pro pohlcování rázů při jízdě v terénu je model Transalp vybaven 43mm inverzní vidlicí Showa SFF-CATM a zadním tlumičem s přepákováním Pro-Link. 21palcové přední kolo a 18palcové zadní kolo jsou zárukou všestrannosti na silnici i v terénu.

Bohaté výbavě modelu Transalp vévodí pětipalcový barevný TFT displej, jenž čitelně zobrazuje všechny důležité informace a umožňuje ovládání všech systémů. Systém hlasového ovládání Honda Smartphone Voice Control zajišťuje konektivitu pro zařízení se systémy Android i iOS. Veškeré osvětlení je tvořeno LED diodami; ukazatele směru s funkcí automatického vypnutí jsou rovněž vybaveny výstražnými světly pro nouzové brzdění, která v případě prudkého brzdění upozorní ostatní řidiče.

Honda XL750 Transalp  2023 systémy

Design modelu Transalp je dílem výzkumného a vývojového střediska značky Honda v Římě a jeho hlavním motivem byla „Přívětivá houževnatost“. Zvýšená silueta nenechává nikoho na pochybách o dobrodružném charakteru, zatímco kapotáž a plexi štít poskytují jezdci potřebnou ochranu před větrem, aniž by působily příliš masivně. Celkové proporce stroje jsou štíhlé, jednoduché a čisté.

Honda XL750 Transalp  2023 styl

Model Transalp bude k dispozici ve třech výrazných barevných provedeních: matně šedé metalíze Matt Iridium Gray Metallic, matně černé metalíze Matt Ballistic Black Metallic a v moderní interpretaci klasické trikolóry Ross White Tricolour.

EM1 e:

Model EM1 e:, který má být na trh uveden v létě 2023, je prvním elektrickým jednostopým strojem značky Honda určeným pro evropské zákazníky a prvním modelem, který je představen poté, co společnost Honda oznámila, že do roku 2025 hodlá celosvětově představit 10 nebo více modelů elektrických motocyklů. Jedná se o první významný krok ke splnění cíle společnosti Honda, kterým je dosažení uhlíkové neutrality všech motocyklů během 40. let tohoto století.

Honda EM1 e: 2023 design

Zkratka „EM“ označuje elektrický moped - samotný je zaměřen na mladou generaci hledající snadný a zábavný městský dopravní prostředek.  Jedná se o kompaktní stroj s plochou podlahou a uhlazeným designem, který zdůrazňuje jeho odlišnost a jedinečnou identitu v rámci modelové řady Honda. EM1 e: se skvěle hodí pro krátké přesuny po městě a pro efektivní, tiché a bezemisní cesty do práce nebo do školy, čímž přesně odpovídá moderním požadavkům na městskou mobilitu.

Honda EM1 e: 2023 vlastnosti

K pohonu EM1 e: slouží jednotka Honda Mobile Power Pack e:, která byla navržena s maximálním důrazem na odolnost, spolehlivost a kvalitu. Na jedno nabití lze ujet více než 40 km, motocykl vydrží různé okolní teploty, podněty a vibrace. Jak název napovídá, MPP je vyměnitelná baterie, kterou lze z EM1 e: snadno vyjmout a doma ji pohodlně nabít.

Honda EM1 e: 2023 baterie

CL500

Zábavný model CL500, inspirovaný modely Honda CL z 60. a 70. let minulého století, kombinuje retro šarm s moderní výbavou a technologiemi a vytváří tak zcela nový druh moderního nahého městského stroje v modelové řadě značky Honda. Tento stroj je zaměřen na všechny mladé jezdce, kteří chtějí vystoupit z davu, a byl zkonstruován tak, aby přesně zapadl do životního stylu svého majitele a zvládl každodenní dojíždění do práce, dlouhou víkendovou vyjížďku, nebo dokonce i lehký off-road.

Honda CL500 2023 design

Model CL500 je vybaven oblíbeným a živým řadovým dvouválcovým motorem Honda o objemu 471 cm3 určeným pro držitele řidičského oprávnění kategorie A2, který disponuje výkonem 35 kW a točivým momentem 43,3 Nm. Unikátní nastavení elektronické řídicí jednotky a krátký koncový převod jsou zárukou pružné akcelerace z klidu i dynamického zrychlení na jakýkoliv ze šesti rychlostních stupňů.

Honda CL500 2023 motor

Horizontální designová linie vychází z výrazného kruhového světlometu tvořeného čtyřmi LED diodami a prochází kolem čistě zaoblené nádrže až ke vzhůru mířícímu tlumiči výfuku opatřenému klasickým děrovaným krytem z nerezové oceli. Detaily, jako jsou boční ochranné polepy palivové nádrže, silně polstrované sedlo s embosovaným logem Honda, malé kruhové LED ukazatele směru, vysoká řídítka či pryžové manžety vidlice společně vytváří vzhled, který se vyznačuje svěžím šarmem, jenž se nepodobá žádnému jinému stroji ze stáje Honda.

Honda CL500 2023 světla

Mřížový rám z ocelových trubek není jen stylistickým prvkem, ale také základem snadné ovladatelnosti. Odpružení s dlouhým zdvihem je tvořeno 41mm teleskopickou vidlicí a nastavitelným zadním tlumičem, zatímco kola o rozměrech 19 palců vpředu a 17 palců vzadu jsou obuta do špalíkových pneumatik.

Honda CL500 2023 vlastnosti

Model CL500 bude dostupný ve čtyřech atraktivních barvách - oranžové Candy Energy Orange, matné zelené metalíze Matt Laurel Green Metallic, modré Candy Caribbean Blue Sea a matné černé metalíze Matt Gunpowder Black Metallic. Pro přizpůsobení stroje preferencím jezdce je dostupná řada originálního příslušenství Honda.

CMX1100T Rebel

Jakožto bobber pro 21. století se CMX1100 Rebel vyznačuje dvojí osobností, přičemž jeho obnažený styl i přes svůj minimalismus působí velkolepě. Byl navržen pro klidnou a pohodovou jízdu, ale díky výkonu a charakteru řadového dvouválcového motoru o objemu 1 084 cm3, který je vyladěn s důrazem na mimořádně silný točivý moment v nízkých a středních otáčkách, dokáže nabídnout i vzrušující zážitek z jízdy, když se objeví klikatá silnice.

Honda CMX1100T Rebel 2023 design

Pro rok 2023 se rodina rozšířila o speciální cestovní verzi – CMX1100T Rebel. Písmeno T znamená Touring a model CMX1100T Rebel byl navržen tak, aby nabídl ještě více pohodlí a praktičnosti pro delší dny na cestách. Komfort poskytuje nová speciálně navržená přední kapotáž a štítek, jež společně výrazně zvyšují ochranu před povětrnostními vlivy; praktičnost pak zajišťují nové pevné boční kufry, které dokonale ladí s celkovým vzhledem a nabízejí objem plných 35 litrů. 

Honda CMX1100T Rebel 2023 jízda

CMX1100T Rebel bude dostupný ve výrazné černé metalíze Gunmetal Black Metallic.

Honda CMX1100T Rebel 2023 přední kapotáž

Forza 125 a Forza 350

Jméno Forza má v řadě jednostopých modelů značky Honda své nezaměnitelné místo, neboť nabízí prémiovou kombinaci sportovního a GT charakteru. Forza 350 i Forza 125 se mohou pochlubit rozsáhlým seznamem standardní výbavy včetně systému HSTC, elektricky nastavitelného plexi štítu, USB-C zásuvky, úložného prostoru pro dvě integrální přilby pod sedlem, kompletního LED osvětlení, či ovládání pomocí inteligentního klíče Smart Key. K oběma menším modelům Forza přibyla v nabídce značky Honda pro rok 2020 luxusní verze Forza 750. Přesvědčivá receptura strojů Forza přilákala od představení modelu Forza 125 v roce 2012 již více než 160 000 zákazníků.

Honda Forza 350 2023 design

Pro modelový rok 2023 přichází zcela nová přední kapotáž, která dodává modelům Forza 350 i 125 novou, ještě elegantnější a vytříbenější identitu – se stylistickými prvky převzatými přímo ze špičkové verze Forza 750. Nový vzhled přídě, které dominují nové dvojité LED světlomety, utváří kombinaci energického sportovního charakteru a prémiové kvality.

Honda Forza 350 2023 světla

Přepracovaný přístrojový panel je tvořen atraktivní kombinací analogových a digitálních ukazatelů.

Součástí modelové řady bude také nová Forza 125 Special Edition. Ta se odlišuje červenými detaily na švech sedla, lemech přístrojového panelu a na logách, jež kontrastují s matnou šedou metalízou Matt Cynos Gray Metallic. Celkový vzhled dotvářejí černé stupačky spolujezdce, nerezové podlahové desky a červená kola.

Honda Forza 350 2023 jízda

MSX125 Grom

Značka Honda již pro modelový rok 2023 oznámila řadu nových barev, které pokrývají celou její modelovou řadu od SH125 až po GL1800 Gold Wing včetně několika modelů mezi nimi, jako jsou rodina nahých strojů CB Neo Sports Café, X-ADV, CRF1100L Africa Twin, či NT1100.

Nejnovějším modelem, který se může těšit z nového vzhledu, je zábavný „kapesní“ motocykl MSX125 Grom. Pro modelový rok 2023 získává dvě nové barvy: modrou Splendid Blue a matnou šedou metalízu Matt Dim Gray Metallic kombinovanou s unikátními zlatými koly a ‘Big Logo’ grafikou. Model MSX125 Grom se svým retro stylem, rychle odnímatelnými panely kapotáže, LCD přístrojovým panelem, vzduchem chlazeným motorem a pětistupňovou převodovkou tak bude ve své svěží a zábavné cestě po Evropě pokračovat i v příštím roce.

Honda MSX125 Grom 2023 Splendid Blue